Pranešimas spaudai

Kovo 21-22 dienomis „Kito Vėjo Teatras“ Londone pakvies į linksmą spektaklį visai šeimai pagal lietuvių rašytojo eseisto Rimanto Černiausko knygą vaikams „Pasakėlės vaikams, vanagams ir sliekams“. Tai—pirmasis naujai Londone įsikūrusios šešių aktorių trupės spektaklis – susipažinimas.

Spektaklyje bus pasakojama apie laikus, kai vaikai, vanagai ir sliekai gyveno kartu: kartu mokėsi, kartu bėgiojo, kartu žaidė. Spektaklio centre—Sliekas Zigmutis ir jo neatsakyta meilė gražiajai mergaitei Veronikai. Tačiau ši istorija kalba ne vien apie meilę. Ji taip pat kalba apie pritapimą ir susiskirstimą, santykius tarp vyresniosios ir jaunesniosios kartos atstovų bei gražiąsias vaikiškas svajones. Bet ar vaikų ir sliekų skirtumai nepakiš Zigmučiui kojos? Spektaklis kviečia žaisti, dainuoti bei kartu pasijusti lyg namie, kad ir kur bebūtum.

Rimanto Černiausko kūryba pirmajam Londono trupės spektakliui buvo pasirinkta ne be priežasties. Viena iš „Kito Vėjo Teatro“ kūrėjų—rašytojo duktė Vidmantė Černiauskaitė. Pasakėlės apie vaikus, vanagus ir sliekus pasirinktos jos mylimo tėčio atminimui pagerbti.
Šiemet rašytojui būtų sukakę 65-eri. Spektaklyje skambės bardo Jono Baltoko dainelės iš jo albumo „Sliekų dainos“. Inscenizacijos autorė—Rimutė Svytytė.

Pagrindinį veikėją Slieką Zigmutį vaidins šiemet vaidybos meno studijas Londone baigiantis Artūras Ustinovas, Veroniką—aktorė Daiva Dominyka, vaidybos magistro studijas neseniai baigusi East 15 aktorinio meistriškumo mokykloje. Ten pat prieš keturis metus studijas baigė ir Aistė Gramantaitė, aktorė ir filmų kūrėja, kuri spektaklyje vaidins Slieką Neišmanėlį, Gražuolę Rupūžę bei Fotografą Albiną. Spektaklyje taip pat vaidina Kristina Buikaitė—aktorė, šokėja, teatro edukologė, kuri 2011-tais metais baigė aktoriaus magistro studijas Tarptautinėje Kino Vaidybos Mokykloje. Kiti du „Kito Vėjo Teatro“ nariai—tai aktorius ir renginių vedėjas Simonas Mozūra bei, jau minėtoji, Vidmantė Černiauskaitė, lietuvių filologijos ir režisūros studijas baigusi Klaipėdos Universitete, o dailės Bakalauro studijas—garsiajame Central Saint Martins Koledže. Meilė teatrui, kirbantis noras kurti savąja kalba ir, kaip aktoriai sako, palankus vėjas, suvienijo šešeriukę bendram tikslui.

Paklausti, ko jie siekia savo kūryba, aktoriai atsako. „Dažnai išgirstame, kad Anglijoje gyvenantys lietuviai yra linkę nusisukti nuo kitų lietuvių, dėl įvairiausių priežasčių: nuoskaudos, apgavystės – visokių istorijų būna. Mes nežadame to narplioti, tačiau norime suburti lietuvius, visus ir visokius, bent trumpam, kad visi galėtume pasidžiaugti, padainuoti ir pasijuokti kartu. „Kito Vėjo Teatras“ yra idėjinis teatras, o ne pelno siekiantis. Viską kuriame iš savo pačių kišenių, glaudžiamės repeticijoms bei spektakliams, kur tik išeina, o suvokdami, kad pragyvenimas čia nėra visiems lengvas – stengiamės kaip galėdami neplėšyti kišenių dideliomis bilietų kainomis. Norime pakviesti draugauti – mums patiems dažnai pritrūksta namų ir reikia kompanijos, norisi tiesiog pabūti savimi. O kaip geriau tą padaryti, jei ne pasidalinant pasakomis bei dainomis?

Mes tikimės atrasti kelią į vyresnias širdis, kurios kartais pasijunta vienišos, į jaunesnias širdis, kurios dažnai jaučiasi pasimetusios ir į pačias jauniausias širdutes, kurios gal būt net nežino, kaip padainuoti lietuvišką dainelę ar pasekti pasakaitę. Mūsų darbas bei spektakliai visiems: tiek mažiems, tiek dideliems ir mes visų labai laukiame svečiuose.“

Daugiau informacijos apie „Kito Vėjo Teatrą“ galite rasti puslapyje www.kitasvejas.lt arba jų Facebook puslapyje www.facebook.com/kitasvejas.

Kito Vėjo Teatro trupė


Multimedia failai

Logo

Pasakaitės vaikams, sliekams ir vanagams plakatas